SolarLED Table lamp3-Step-Dim
Lillesol
IP44 3000K 45lm Stainless steel
IP44 3000K 45lm Stainless steel
This product is technically flawless, tested and shows no signs of use. There are only cosmetic defects on the original packaging. The marked-down price refers to the price for the new product.
- Product condition: Item is technically flawless and has been fully tested
- Difference from new goods: visual defects on original packaging
- Color temperatur: 3000K - Warm white
Solar LED Table lamp 3-Step-Dim Factory second goods Lillesol IP44 3000K 45lm Stainless steel
- Product condition: Item is technically flawless and has been fully tested
- Difference from new goods: visual defects on original packaging
- Color temperatur: 3000K - Warm white
- Gradually dimmable
- IP protection: IP44 splash-protected
| Dimension | |
|---|---|
| Diameter | 200 mm |
| Dimensions (Height x Width x Depth) | H: 280 mm |
| net weight | 795 g |
| Design and Material | |
|---|---|
| Form | round |
| Colour | Stainless steel |
| Material | Metal, Plastic |
| Stainless | stainless |
| Service life | |
|---|---|
| Lifetime | 30000 h |
| Light Characteristics | |
|---|---|
| Nominal luminous flux | 45 lm |
| Colour temperature | Warm white, 3000 K |
| Luminous flux LED module | 75 lm |
| Lamp Features | |
|---|---|
| Dimming Control | dimmable in 3 steps with integrated switch |
| Inclusive lamp | yes |
| Component parts | 0,8 W |
| light source property | Light source integrated (non-replacable) |
| Incandescent Equivalent | 8 W |
| Technique | LED |
| Adjustability | fixed |
| Dimmable | Yes |
| Battery life | 5 h |
| IP protection | IP44 |
| Protection class | Protection class III |
| Number of component parts | 1x |
| Replacable | 7 not concerned. |
| Voltage | 3,7 V |
| Voltage type | DC |
| Accessories | |
|---|---|
| Radio control included | no |
| Labelling | |
|---|---|
| WEEE-Reg.-No | DE 39236390 |

































