URailPower Supply
Cable
1m max. 1000W Black matt
1m max. 1000W Black matt
- End caps to close off the rail ends are included in the scope of delivery
- URail power infeed incl. assembly instructions
- Remember: Order the connectors at the same time!
URail Power Supply Cable 1m max. 1000W Black matt
- End caps to close off the rail ends are included in the scope of delivery
- URail power infeed incl. assembly instructions
- Remember: Order the connectors at the same time!
- Surface/color: Black matt
| Dimension | |
|---|---|
| Dimensions (Height x Width x Depth) | H: 30 x B: 165 mm |
| Diameter | 75 mm |
| Length | 1 m |
| net weight | 233 g |
| Design and Material | |
|---|---|
| Form | angular |
| Colour | Black matt |
| Material | Metal, Plastic |
| Installation | |
|---|---|
| Installation site (recommendation) | Ceiling mounting |
| URail Inline Adapter | No |
| Lamp Features | |
|---|---|
| Inclusive lamp | no |
| light source property | Without light source |
| Maximum wattage range | max. 1000 W |
| Technique | Accessories without bulbs |
| Replacable | 7 not concerned. |
| Adjustability | fixed |
| Voltage | 230 V |
| Voltage type | AC 50 Hz |
| Accessories | |
|---|---|
| Radio control included | no |
| Labelling | |
|---|---|
| 850°C test | 850°C test |
| WEEE-Reg.-No | DE 39236390 |





































