Article-No.:
95150
URailAccessories
URail Accessories Suspension cable 18mm Chrome
18mm Chrome
18mm Chrome
URail Accessories Suspension cable 18mm Chrome
You don’t want to install your rail system directly onto the ceiling? This suspension cable allows a suspended attachment of the URail rail system up to two metres below the ceiling.
- Surface/color: Brushed alu
| Dimension | |
|---|---|
| Dimensions (Height x Width x Depth) | H: 2000 mm |
| Diameter | 18 mm |
| net weight | 95 g |
| Design and Material | |
|---|---|
| Colour | Chrome |
| Material | Metal |
| Installation | |
|---|---|
| Installation site (recommendation) | Ceiling mounting |
| URail Inline Adapter | N/A |
| Lamp Features | |
|---|---|
| Inclusive lamp | no |
| light source property | Without light source |
| Technique | Accessories without bulbs |
| Replacable | 7 not concerned. |
| Adjustability | fixed |
| Accessories | |
|---|---|
| Radio control included | no |
| Labelling | |
|---|---|
| certificates | ENEC Produkt |
| WEEE-Reg.-No | DE 39236390 |



























