Article-No.:
95654
URailAccessories
URail Accessories Rail suspension system 105mm Signal white
105mm Signal white
105mm Signal white
URail Accessories Rail suspension system 105mm Signal white
With the rail suspension in Signal white, the URail system can be mounted at a distance of 10.5 cm from the ceiling. It is one of numerous modular parts from the URail series. The system is designed for a max. total output of 1000 W and for the use of LED light bulbs, lights with energy-saving light bulbs and halogen light bulbs.
- Surface/color: White
- URail accessories incl. assembly instructions
| Dimension | |
|---|---|
| Diameter | 23 mm |
| Dimensions (Height x Width x Depth) | H: 105 mm |
| net weight | 67 g |
| Design and Material | |
|---|---|
| Colour | Signal white |
| Material | Metal |
| Lamp Features | |
|---|---|
| Inclusive lamp | no |
| light source property | Without light source |
| Technique | Accessories without bulbs |
| Adjustability | fixed |
| IP protection | IP20 |
| Replacable | 7 not concerned. |
| Accessories | |
|---|---|
| Radio control included | no |
| Labelling | |
|---|---|
| WEEE-Reg.-No | DE 39236390 |





















