Article-No.:
97474
URailAccessories
Pendant adapter
Chrome matt
Chrome matt
- Surface/color: Chrome matt
- URail pendant adapter incl. assembly instructions
URail Accessories Pendant adapter Chrome matt
With this handy accessory you can shorten the cable lengths of pendants by simply winding the excessively long cable in the adapter.
- Surface/color: Chrome matt
- URail pendant adapter incl. assembly instructions
| Dimension | |
|---|---|
| Diameter | 26 mm |
| Dimensions (Height x Width x Depth) | H: 135 mm |
| net weight | 36 g |
| Design and Material | |
|---|---|
| Colour | Chrome matt |
| Material | Plastic |
| Installation | |
|---|---|
| Installation site (recommendation) | Ceiling mounting |
| Lamp Features | |
|---|---|
| Inclusive lamp | no |
| light source property | Without light source |
| Technique | Accessories without bulbs |
| Adjustability | fixed |
| Replacable | 7 not concerned. |
| Accessories | |
|---|---|
| Radio control included | no |
| Labelling | |
|---|---|
| 850°C test | 850°C test |
| WEEE-Reg.-No | DE 39236390 |
























