Article-No.:
94629
ULineAccessories
Installation Set
230/48V max. 150W Black
230/48V max. 150W Black
- ULine belt-system installation set
- Contains: 4x clamps, 2x straight brackets, 2x cover caps, power supply, transformer cover and transformer
ULine Accessories Installation Set 230/48V max. 150W Black
The 150 VA installation set for the ULine system provides the perfect basis for a bespoke lighting installation. This comprehensive set contains everything needed to get started: terminals, the straight bracket, end caps, a power supply, a transformer cover and a high-performance transformer. Belt straps, luminaires and additional brackets can be added individually as required, ensuring maximum flexibility and creative freedom. The ULine belt system is an innovative solution for unique lighting experiences in all room dimensions and enables targeted lighting effects on walls, ceilings and floors.
- ULine belt-system installation set
- Contains: 4x clamps, 2x straight brackets, 2x cover caps, power supply, transformer cover and transformer
| Dimension | |
|---|---|
| Diameter | 250 mm |
| Dimensions (Height x Width x Depth) | H: 40 mm |
| net weight | 1365 g |
| Design and Material | |
|---|---|
| Colour | Black |
| Material | Plastic, Aluminium |
| Lamp Features | |
|---|---|
| Inclusive lamp | no |
| light source property | Without light source |
| Technique | Accessories without bulbs |
| Maximum wattage range | max. 150 W |
| IP protection | IP20 |
| Protection class | Protection class II |
| Replacable | 5 Control gear is replaceable without damage the lighting fixture by electrician. |
| Voltage | 230/48 V |
| Transformer | |
|---|---|
| Transformer power range | 150 VA |
| Transformer height | 33 mm |
| Transformer width | 60 mm |
| Transformer depth | 190 mm |
| Accessories | |
|---|---|
| Radio control included | no |
| Labelling | |
|---|---|
| WEEE-Reg.-No | DE 39236390 |
























