Article-No.:
79661
NeordicTable lamp
Moa
G9 max. 10W White/Gold matt Glass/Marble/Metal
G9 max. 10W White/Gold matt Glass/Marble/Metal
- Scandinavian-style luminaire
- Can be combined with all Neordic luminaires
- Cable with fabric sheath
Neordic Table lamp Moa G9 max. 10W White/Gold matt Glass/Marble/Metal
Modern material combination of real marble and glass, trendy gold and timeless white: Neordic Moa table lights stand for comfortable Nordic-style home lighting. You can easily add lighting accents in all rooms. Combine them with other Neordic series and create an individual living atmosphere. Depending on the light bulb used, the lamp is dimmable.
- Scandinavian-style luminaire
- Can be combined with all Neordic luminaires
- Cable with fabric sheath
- With On/Off cord switch
- Don’t forget: Include a suitable lamp in your order!
| Dimension | |
|---|---|
| Diameter | 100 mm |
| Dimensions (Height x Width x Depth) | H: 400 mm |
| glass length | 100 mm |
| net weight | 1090 g |
| Design and Material | |
|---|---|
| Form | round |
| Colour | White, Gold matt |
| Material | Metal, Marble, Glass |
| Handmade | Handmade |
| Textile cable | Textile cable |
| Ref. to natural materials | Our products made of natural materials and handmade glass are unique, they are subject to natural fluctuations in colour and structure. |
| Collection | Trend Neordic |
| Installation | |
|---|---|
| Installation site (recommendation) | Table plate |
| Connections | |
|---|---|
| Plug | Euro flat plug (type C-CEE 7/16) |
| Lamp Features | |
|---|---|
| Inclusive lamp | no |
| light source property | Without light source |
| Base/Socket | G9 |
| Technique | Lamp without bulb |
| Adjustability | fixed |
| Dimmable | The luminaire is dimmable, and the dimming capability depends on the type of lamp used. |
| Maximum wattage range | max. 10 W |
| Protection class | Protection class II |
| Number of component parts | 1x |
| Replacable | 1 Lightsource is replaceable without damage the lighting fixture by enduser. |
| Voltage | 230 V |
| Accessories | |
|---|---|
| Radio control included | no |
| Labelling | |
|---|---|
| WEEE-Reg.-No | DE 39236390 |




















