LED Strip profile
Duo 1m
Anodised aluminium
Anodised aluminium
- Can be combined with YourLED and MaxLED strips
- Don't forget to add the matching LED strips to your order!
- Tip: The aluminium duo profile can also be used in bathrooms combined with coated strips.
LED Strip profile Duo 1m Anodised aluminium
- Can be combined with YourLED and MaxLED strips
- Don't forget to add the matching LED strips to your order!
- Tip: The aluminium duo profile can also be used in bathrooms combined with coated strips.
| Dimension | |
|---|---|
| Dimensions (Height x Width x Depth) | H: 40 x T: 20 mm |
| Length | 1 m |
| net weight | 330 g |
| Design and Material | |
|---|---|
| Colour | Anodised aluminium |
| Material | Aluminium |
| Installation | |
|---|---|
| Installation site (recommendation) | Universal |
| Lamp Features | |
|---|---|
| Inclusive lamp | no |
| light source property | Without light source |
| Technique | Accessories without bulbs |
| Replacable | 7 not concerned. |
| Adjustability | fixed |
| Accessories | |
|---|---|
| Radio control included | no |
| Labelling | |
|---|---|
| WEEE-Reg.-No | DE 39236390 |



























