Article-No.:
95149
URailAccessories
URail Accessories Suspension bar 18mm Chrome
18mm Chrome
18mm Chrome
URail Accessories Suspension bar 18mm Chrome
You don’t want to install your rail system directly onto the ceiling? This rod suspension allows a suspended attachment of the URail rail system at 12.5 or 25 centimetres below the ceiling. The rod is exchangeable depending on the desired ceiling distance.
- Surface/color: Brushed alu
| Dimension | |
|---|---|
| Dimensions (Height x Width x Depth) | H: 125/250 mm |
| Diameter | 18 mm |
| net weight | 86 g |
| Design and Material | |
|---|---|
| Colour | Chrome |
| Material | Metal |
| Installation | |
|---|---|
| Installation site (recommendation) | Ceiling mounting |
| URail Inline Adapter | N/A |
| Lamp Features | |
|---|---|
| Inclusive lamp | no |
| light source property | Without light source |
| Technique | Accessories without bulbs |
| Replacable | 7 not concerned. |
| Adjustability | fixed |
| Accessories | |
|---|---|
| Radio control included | no |
| Labelling | |
|---|---|
| certificates | ENEC Produkt |
| WEEE-Reg.-No | DE 39236390 |



























