URailRail spot
Cover Starter set
GU10 max. 10W dimmable 230V Signal white
GU10 max. 10W dimmable 230V Signal white
- Attractively priced set offer
- attractive starter sets with 3 URail Spot Covers in signal white
- Includes centre feed, line connector and URail rail
URail Rail spot Cover Starter set GU10 max. 10W dimmable 230V Signal white
- Attractively priced set offer
- attractive starter sets with 3 URail Spot Covers in signal white
- Includes centre feed, line connector and URail rail
- Light source can be freely selected
- Dimmable (depending on the light source selected)
- Can also be controlled via an app with SmartHome light sources
- colour: signal white
| Dimension | |
|---|---|
| Dimensions (Height x Width x Depth) | H: 182 x B: 65 mm |
| Length | 1 m |
| net weight | 1504 g |
| Design and Material | |
|---|---|
| Colour | Signal white |
| Material | Metal |
| Service life | |
|---|---|
| Lifetime | 30000 h |
| Lamp Features | |
|---|---|
| Dimmable | The luminaire is dimmable, and the dimming capability depends on the type of lamp used. |
| Inclusive lamp | no |
| light source property | Without light source |
| Maximum wattage range | max. 10 W |
| Protection class | Protection class II |
| Base/Socket | GU10 |
| Technique | Lamp without bulb |
| Replacable | 1 Lichtquelle ist ohne dauerhafte Beschädigung der Leuchte austauschbar durch Endanwender. |
| Adjustability | rotating and tilting |
| Voltage | 230 V |
| Voltage type | AC 50 Hz |
| Accessories | |
|---|---|
| Radio control included | no |
| Labelling | |
|---|---|
| WEEE-Reg.-No | DE 39236390 |


































